8 stycznia cała szkoła pojechała do kina Sokół w Nowym Sączu na film "Biuro dedektywistyczne Lassego i Mai - tajemnica skorpiona" Jaka to była tajemnica, o to teraz możemy zapytac uczniów.
Karnawałowe kino
Niech żyje bal!
7 stycznia bawiły sie klasy młodsze, a 8 stycznia klasy starsze. Rada Rodziców przygotowała słodką przekąskę oraz napoje. Było kolorowo, wesoło i ..... głośno.
Pokaz naukowy - małopolskie centrum nauki Cogito
6 stycznia uczniowie klas 1-3 pojechali do szkoły w Uściu Gorlickim pooddychac wiedzą.:)
Cały czas poruszamy się w mieszaninie, której nie widać, która przez nas przepływa, porusza się, może przybierać kształt, a nawet niszczyć duże obiekty. A skoro jest mieszaniną, to znaczy, że składa się z kilku rzeczy. I nie są to tylko gazy. Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie?
Przegląd Grup Kolędniczych
25 stycznia Stowarzyszenie Ruska Bursa rozganizowała wydarzenie dla dzieci uczących się języka łemkowskiego, dla nauczycieli, rodziców i miłośników łemkowskiej kultury.
W pustyni i w buszu Namibii
24 stycznia uczniowie mogli poznać niezwykłe krajobrazy oraz historię Namibii, kraju leżacego w południowiej cześci Afryki.
2 edycja szkolnej Ligi Małopolskiej w biegach narciarskich
17 stycznia nasi uczniowie biegali stylem dowolnym na trasach w Ptaszkowej. Oto wyniki naszych zawodników: Klara pająk - 23 miejsce, Teodor Pająk - 18 miejsce, Seweryn Kołtko - 8 miejsce, Maja Karlak - 4 miejsce, Katarzyna Żaba - 9 miejsce.
Małopolski Konkurs Geograficzny - etap rejonowy
12 stycznia Anna Zygarowicz podjeła 100 minutowy pojedynek z pytaniami z geografii, który mamy nadzieję zakończy się sukcesem. Wyniki ostateczne zostaną opublikowane w późniejszym terminie.
Szkolny konkurs "Kolęd i Pastorałek"
10 stycznia z inicjatywy SU nasi uczniowie swoi śpiewem przywołai atmosferę minionych świat. Śpiewały dzieci przedszkolne, młodsze i starsze dzieci szkolne.
W kategorii klas młodszych 1 miejsce zdobyły: Ewa Ledniowska, Julia Baranowska, Klara Pająk, Hubert Bania, Magdalena Matuszyk, Wiktor Pawełczak; 2 miejsce: Hania Warzecha, Oliwia Złocka, Gaja Góral; 3 miejsce: Jan Ledniowski, Zuzanna Cyganik, Miłosz Didyk ,Wojciech Leśnicki, Michał Cichoń, Zofia i Marcin Rutkowscy
W kategorii klas starszych 1 miejsce: Maria i Tatiana Czuchta; 2 miejsce Oliwier Piatkiewicz, Teodor Pająk, Franciszek Muchacki, Wiktoria Baranowska, Julia Pawełczak, Patrycja Buczyńska; 3 miejsce Anita Stec, Natalia Matuszyk, Maja Pieniążek, Viktoria Pieniążek, Anna Kołak
1 edycja Ligii Małopolskiej w biegach narciarskich
9 stycznia na trasach w Klikuszowej nasi uczniowie biegali stylem klasycznym. Oto wyniki naszych uczniów: Klara Pająk - 21 miejsce, Adrian Polakiewicz - 28 miejsce, Kamil Polakiewicz - 36 miejsce, Seweryn Kołtko - 7 miejsce, Maja Karlak - 5 miejsce. Serdecznie gratulujemy.
Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1768 - 1865 - etap wojewódzki
8 grudnia Anita Stec, Franciszek Muchacki oraz Aleksander Wąsik zmierzyli się z zestawem pytań konkursowych. Uzyskane przez nich wyniki nie kwalifikują ich do kolejnego etapu.
Wieża serdecznych życzeń
W grudniu w naszej szkole przeprowadzony został projekt tworzenia Wieży Serdecznych Życzeń z kartonowych modułów. Uczniowie klas I-VIII ozdabiali indywidualnie moduł, łączyli go z innymi, nadając konstrukcji kształt wieży, która zamieniła się wkrótce, być może z powodu świątecznego czasu, w choinkę. Równocześnie dzieci na karteczkach w kształcie serc zapisywały życzenia dla świata i siebie.
Przedstawiamy teraz te życzenia jako wspólne przesłanie wszystkich dzieci, jako wyraz ich pragnień i przeświadczeń o tym, czego potrzebują same oraz świat daleki i bliski:
Życzymy ludziom aby byli względem siebie wyrozumiali, pełni dobroci, troskliwości i pomocy.
Żeby każdy cieszył się tym co ma.
Żeby było spokojnie a ludzie przestali wymyślać sobie różne powody do kłótni.
Żeby zakończyły się wszystkie wojny na świecie.
Żeby w rodzinach dobrze się układało, było szczęście i zdrowie a w szkole wszyscy czuli się komfortowo i mieli dobre oceny!
Sobie samym życzymy wesołego świątecznego czasu, pełnego prezentów i dobrej zabawy. Uśmiechu i szczęścia.
Dobrze zdanych egzaminów i dostania się do dobrej szkoły.
Dobrej pamięci do nauki, która przychodzi z łatwością,
Dużo sukcesów i wytrwałości. Mniej stresu i przejmowania się głupotami.
I żeby słodycze były zdrowe a warzywa niezdrowe!”
Gorlicki Jesienny Konkurs Recytatorski
21 listopada szkołę reprezentowały uczennice klasy 3: Klara Pająk, Zofia Rutkowska i Oliwia Złocka. Zofia Rutkowska za piękna recytację wiersza "Puzon" zdobyła 2 miejsce, Oliwia Złocka za zaprezentowany utwór "Autoportret" została nagrodzona wyróżnieniem.
23, 24 listopada szkołe reprezentowałi uczniowie klas starszych: Maja Pieniążek, Oliwier Piątkiewicz, Marcin Rutkowski i Victoria Pieniążek. Maja Pieniążek zdobyła 2 miejsce.
Sedrecznie gratulujemy!
Przegląd pieśni patriotycznych
20 listopada, w nawiązaniu do wydarzeń związanych z rocznica odzyskania niepodległości chetni uczniowie z wszystkich klas prezentowali wybrane przez siebie pieśni. Po prezentacji, wspólnie zaśpiewaliśmy kilka wzruszających i nostalgicznych piosenek z tamtych lat. Organizatorem przegładu był SU.
Krakowska Matematyka
16 listopada chętni uczniowie z klas 5,6 wizeli udział w konkursie organizowanym przez Małopolskie Kuratorium Oświaty. Najwiekszą liczbe punktów uzyskała Wiktoria Baranowska - jej pracę przesłalismy do organizatorów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Małopolski Konkurs Kuratoryjny z matematyki
13 listopada cztery uczennice klasy 7: Ewelina Jodłowska, Victoria Pieniążek, Maja Karlak oraz Anna Zygarowicz zmierzyły się z zadaniami matematycznymi. Pomimo dobrych wyników, uczennice nie przeszły do nastepnego etapu.
Skowroneczek - konkurs plastyczny
9 listopada Stowarzyszenie Ruska Bursa ogłosiło wyniki konkursu na ilustrację do wiersza Piotra Trochanowskiego - Szkowranoczok. Zwycieżczynią w kategorii wiekowej 10-13 lat została Tatiana Czuchta. Serdecznie gratulujemy!
XXIX konkurs historyczny - Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego
7 listopada Anita Stec, Franciszek Muchacki oraz Aleksander Wąsik uczestniczyli w szkolnych eliminacjach. W wyniku testu do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się. F.Muchacki - 86%, A. Wąsik -84%, A.Stec - 82%.Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za następny etap!
Małopolski Konkurs Geograficzny
6 listopada uczennice klasy 7 - Viktoria Pieniążek oraz Anna Zygarowicz sprawdzały swoja wiedzę i umiejętności z zakresu geografii.
Glina i ceramika
30 października uczniowie klas 2 - 6 uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Pod okiem nauczycieli oraz artystki p. Katarzyny Kluz każde dziecko miało możliwość kreacji artystycznej z gliny.
Przerwa na czytanie
30 października nasza szkoła wzieła udział w 4 edycji miedzynarodowego wydarzenia "Przerwa na czytanie". Uczniowie klas 1-3 zebrali sie podczas przerwy, aby posłuchać fragmentów wybranych książek. Starsi uczniowie przynieśli swoje ulubione książki i na przerwie czytali i wymieniali się uwagami.