26 październiak był wyjątkowy dla pierwszoklasistów. Wspólnie z klasą 2 wystąpili w programie artystycznym, w którym zaprezenetowali swoje zdolności artystyczne, aktorskie i muzyczne. Nastepnie wobec rodziców, nauczycieli i całej społeczności szkolnej złożyli uroczyste ślubowanie. Dzień ten na dłogo zpadnie w pamięci pierwszoklasistów.
Ślubuje być dobrym Polakiem....
Kto strzeli więcej goli ? - Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców i dziewcząt
25 października naszą szkołe reprezentowali uczniowie w każdej kategorii wiekowej czyli uczniowie z klas 4-8. Najstarsze dziewczeta zajęły 2 miejsce, młodsi chłopcy również plasowali się na 2 miejscu, a mlodsze dziewczynki na 3 miejcu w gminie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
"Zemsta" w teatrze
23 października uczniowie klas 6-8 obejrzeli sztukę Aleksandra Fredry "Zemsta" na deskach teatru robotniczego w Nowym Sączu. Uczniowie mogli porównać swoje wrażenia czytelnicze z teatralnymi. Która "Zemsta" jest lepsza?
Co piszczy w Dolinie Łopacińskiego ?
19 pażdziernika uczniowie klas 3-5 przeszli ściezkę edukacyjną w Dolinie Łopacińskiego z przewodnikiem z Nadleśnictwa Łosie. Uczniowie rozwiązywali zagadki przyrodnicze, poznawali tutejsza faune i florę. Na koniec odnaleźli skarb. Z zawartości skrzyni dowiedzielismy sie wreszcie co piszczy w Dolinie Łopacińskiego.
Zawód - garncarz
12 października czetni uczniowie z klas 4-6 mogli uczestniczyć w warsztatach " Ginace zawody Beskidu Niskiego - garncarstwo", ktore zostały przeprowadzone w ramach programu Interreg Polska - Słowacja, przez członków stowarzyszenia Civitas Nostra.
Mieszkańcy beskidzkich lasów w obiektywie
7 października Nadleśnictwo Łosie ogłosiło wyniki konkursu fotograficznego pt "Mieszkańcy beskidzkich lasów". Gratulujemy Annie Zygarowicz za zajęcie III miejsca w kategorii "Obiekt przyrodniczy" oraz Mateuszowi Wolskiemu i Patrycji Buczyńskiej za odebranie wyróżnień. Widać, że macie oko.:)
XI Ogólnopolskie dyktando niepodległościowe "Po polsku o historii"
27 września w szkolnym etapie tego konkursu wzieło udział 12 osób: 9 w kategorii klas 4-6 i 3 w kategorii klas 7-8. Uczniowie zmierzyli się z trudnymi ortograficznie tekstami poświęconymi młodym kurierom oraz roli plakatów propagandowych. Szkolna komisja oceniła prace według przygotowanych przez organizatorów kryteriów. Prace 3 uczennic, które osiągneły powyżej 75% punktów zostały przesłane do weryfikacji do komisji wojewódzkiej. Gratulujemy Mai Pieniążek, Annie Kołak i Marii Czuchcie.
Kino, warszaty edukacyjne i plac zabaw:)
18 września uczniowie klas 1-3 pojechali do kina na film "O psie, który jeździł koleją". Historia psa Lampo, bardzo nas wzruszyła i pozostanie na długo w naszej pamięci. Nastepnym punktem wycieczki był pobyt w skansenie pogórzańskim w Szymbarku. Uczniowie zwiedzili skansen, zapoznali się ze sztuką górali pogórzańskich i na prowadzonych warsztatach ozbobili lniane torby wzorami charakterystycznymi dla tej kultury. Upust rozpierającej energii uczniowie dali na ogromnym placu zabaw - pokonywaliśmy labirynt, graliśmy na cymbałach, napędzalismy młyńskie koła i po prostu świetnie sie bawiliśmy.
Jak napisać ciekawą książkę? - spotkanie z autorką książek dla dzieci
8 września pisarka, autorka książek dla dzieci, p. Małgorzata Hanna Pisarek opowiadała uczniom klas 1-3 o swojej pracy. Przeczytała fragment swojej książki "Klinika zwierząt". Uczniowie rozwiązywali zagadki dotyczące treści książki.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24
Wyjatkowo, zgodnie z decyzją Ministra Edukacji uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się 4 września. W poniedziałek, po Mszy Świętej spotkalismy się w szkole, aby w montażu słowno - muzycznym opowiedzieć o wakacjach, czasie pełnym słońca i swobody. Nie zapomniano również o historycznym wydzwięku tej daty. W 1939 roku, poczatek szkoły wyznaczony był również na 4 wrzesnia, na poniedziałek, jednak wycbych II Wojny Światowej zniweczył wszytko.